وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ سودکمتر پرداخت میشود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ سود ۴ تا ۶ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود که مراحل عملیاتی آن در استانها شروع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پارس آباد نیوز، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پارس آباد امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، رئیس صندوق کارآفرینی امید کشور، نمایندگان مردم گرمی و پارس آباد در مجلس، استاندار اردبیل و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری پارس آباد برگزار شد.

علی ربیعی در این جلسه اظهار کرد: در حوزه دام بیشترین ثبت نام ها را با رقم ۱۸ هزار میلیارد تومان شاهد بودیم که قرار است براساس ضوابط تعیین شده و اصلاحیه اخیر، پرداخت تسهیلات به حوزه دام روستایی انجام شود.

وی با بیان اینکه در حوزه دام برای اصلاح نژاد و دامداری های صنعتی نیز تسهیلات روستایی پرداخت خواهد شد، خاطرنشان کرد: ما مراقبت می کنیم تا عده ای به صورت تکراری و یا چرخشی از این تسهیلات استفاده نکنند و این منابع مخصوص ساکنین مناطق روستایی و محروم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دلیل بیکاری در حوزه کشاورزی را غفلت از گرایش به سمت تولید محصولات گلخانه ای، صنایع تبدیلی و تکمیلی اعلام و تصریح کرد: از طریق صندوق کارآفرینی به عنوان یکی از مجموعه های موفق، پرداخت تسهیلات به خوبی انجام می شود و ضرورت دارد متقاضیان به ویژه ساکنین مناطق روستایی با بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت به توسعه این صنایع کمک کنند.

ربیعی به خلاء شرکت‌های صادراتی در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: ما در این استان نیازمند چندین شرکت صادراتی برای ورود به بازار آسیای میانه هستیم که انتظار می رود مسئولان استان اردبیل با همراهی فعالان این عرصه زمینه راه اندازی این شرکت ها را با توجه به قابلیت بی نظیر استان اردبیل فراهم کنند.

وی توسعه کشت مبتنی بر قرارداد را با تجربه موفق در تولید زعفران و توجه به اشتغال دست دوم در حوزه کشاورزی ضروری خواند و تصریح کرد: با توجه به سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در حوزه آب و خاک دشت مغان و تبدیل ۳۵ هزار هکتار اراضی دیم به آبی در مرحله اول و همچنین افزایش یک میلیون تنی محصولات، به یقین راه اندازی چنین شرکت هایی بسیار راهگشا در مسیر اشتغال خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما در مسیر توسعه مغان بیشتراز سرمایه گذاری شرکت هایی نظیر شستا باید روی شرکت های توجیه دار در منطقه نظیر شرکت های صادراتی سرمایه گذاری کنیم و با دعوت از خود سرمایه گذاران و کارآفرینان بومی منطقه باید سعی کنیم تا اشتغال واقعی شکل گیرد.

کتاب خاطراتم را منتشر می‌کنم

ربیعی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر منطقه مغان به عنوان سرزمین رویایی و پیشرو در عمران و آبادانی اظهار کرد: بنده کتاب خاطراتم را در حال تهیه و انتشار دارم و در بخشی از این کتاب به خاطرات خودم با نمایندگان استان اردبیل در مجلس پرداخته ام.

وی گفت: ما دوران سخت تر از این مقطع را سپری کرده‌ایم و امیدواریم در این مقطع نیز مردم ما با روحیه امیدواری و نشاط این سختی دوران تحریم را سپری کنند تا همچنان به عنوان یک ملت عزتمند و باشرافت در دنیا نقش آفرینی کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم به محرومیت و مرزی بودن منطقه اشاره کرد و افزود: در سایه داشتن برنامه و هدفگذاری صحیح ما به راحتی می توانیم در حوزه های مختلف موفق عمل کنیم به طوری که تصمیم گرفتیم تا اردبیل را به عنوان استان پایلوت و الگو در رفع فقر و محرومیت مرزی معرفی کنیم.

ربیعی به مجاهدت کم نظیر استاندار اردبیل در پیگیری مسایل و مشکلات استان و تدبیر مناسب برای حل این مشکلات اشاره و اظهار کرد: در سایه این تلاش و پیگیری ها بیشتر از سهمیه تعیین شده برای اشتغال استان اردبیل به تعداد ۲۰ هزار نفر منابع در نظر گرفتیم و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: بنده به صورت رسمی و ملی اعلام می کنم هر کس یک نفر را به کارگاه خود بیاورد و در آنجا مشغول کند از تمام قوانین کار و تامین اجتماعی معاف خواهد بود به شرط آنکه لیست ارائه کرده و فرد مورد نظر مشمول بیمه تامین اجتماعی نباشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به راه اندازی پنجره واحد اشتغال روستایی اشاره کرد و افزود: در استان اردبیل این پنجره واحد با ابتکار استاندار آغاز شده و امیدواریم از نتایج آن همه اهالی منطقه بهره مند شوند.
انتهای پیام/.