معاون وزیر بهداشت ودرمان:

کمبود کادر پرستاری مرتفع می‌گردد/ افزودن ۴ دستگاه دیالیز به پارس‌آباد

به گزارش پارس آباد نیوز، دکتر جانبابایی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان عصر دیروز با حضور در بیمارستان شهدا از تمامی بخشها و قسمتهای این بیمارستان بازدید نموده با تعدادی از بیماران بستری شده ملاقات کرد و ابراز رضایت این بیماران را بزرگترین دستاورد این پروژه مهم و بزرگ عنوان کرد و همچنین  در مورد تجهیز بیمارستان به دستگاه ام آر ای و سی تی اسکن گفت به محض خرید و ورود به کشور و با توجه به شرایطی که شهرستان پارس‌آباد دارد از جمله مرزی بودن منطقه، در اولین فرصت این تجهیزات تامین خواهد شد.

وی همچنین در ادامه از بیمارستان امام خمینی (ره) و اورژانس بازدید کرد و ضمن تاکید بر نیازهای ضروری مردم گفت:باید از ظرفیت این مراکز استفاده شود.

وی در خصوص اینکه دستگاه های دیالیز در این شهرستان پارس‌آباد نسبت به بیماران متناسب نیست، عنوان کرد: ۴ دستگاه دیالیز به دستگاه‌های موجود در شهرستان پارس آباد به سرعت اضافه خواهد شد تا کمبود دستگاه دیالیز نیز مرتفع گردد.

جان بابایی با اشاره به مشکلات دانشگاه در شهرستان پارس آباد افزود: در شهرستان پارس آباد کمبود نیروی انسانی کادر پرستاری داریم که ان‌شاءلله به‌زودی کادر پرستاری تامین خواهد شد؛ همچنین امسال متخصصین بیشتری نیز به شهرستان پارس آباد اعزام خواهیم داد تا در رشته‌هایی که متخصص ندارند یا کم دارند جبران شود و همچنین تجهیزاتی نیز لازم است که تامین خواهد شد.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: بیمارستان جدیدالاحداث شهدای پارس آباد جز بیمارستان‌هایی است که از نظر فیزیکی و رعایت استانداردها بسیار خوب ساخته شده است.

وی در خصوص معوض بودن بیمارستان جدید الاحداث با بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: بحثی نیست که بیمارستان قدیمی باید از دور خارج شود اما باید به اندازه ظرفیتی که مردم به درستی بتوانند خدمت بگیرند، استفاده شود.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: باید دید مردم کجا بهتر خدمت می‌گیرند و  هرکجا که مریض بهتر خدمت بگیرد، همان‌جا باید مبنای تصمیم‌گیری باشد و قطعاً بیمار خصوصاً بیمارهای مورد نیاز به جراحی در بیمارستان جدیدالاحداث شهدای پارس آباد به خاطر این که اتاق‌های عمل بسیار استاندار و مجهز و استریل‌تر هستند، مردم بهتر می‌تواند خدمت بگیرند و ما ان‌شاءلله از تمام ظرفیت بیمارستان جدید استفاده را خواهیم کرد.

جان بابایی در خصوص اینکه پزشکان پارس آباد ۹ ماه است حقوق نگرفته‌اند، اضافه کرد: وزارت منبع خاصی ندارد و بیمه‌ها تامین‌کننده این منابع هستند، اگر معوقات بیمه‌ها پرداخت شود، به‌زودی این مشکل رفع می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام./