پهنای باند اینترنت کشور به ۱۹۰ گیگابیت بر ثانیه می رسد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به تاکید مسوولان سال ۹۲ سال، جهش اینترنتی کشور در دولت تدبیر و امید بود به طوریکه در اواسط سال گذشته ۶۷ گیگ پهنای باند بین الملل داشتیم که در مدت شش ماه با ۶۰ درصد افزایش، به ۱۱۰ گیگابیت برثانیه رسیده است.

به گفته محمد رضا نوروزی – مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت – در سه ماه نخست امسال با افزایش ۴۰ گیگابیت برثانیه پهنای باند بین الملل، این ظرفیت به ۱۵۰ گیگابیت برثانیه رسید که تا پایان تابستان امسال، ۴۰ گیگابیت دیگر نیز افزایش خواهیم داشت.

وی به میزبانی ۳۰ گیگ پهنای باند خارج از کشور اشاره کرد و گفته است: با همت همکاران در شرکت ارتباطات زیرساخت، توانستیم این پهنای باند را به داخل کشور منتقل کنیم تا هم هزینه‌ها کاهش یابد و هم پهنای باند با کیفیت، در اختیار مشتریان قرار گیرد.

به تاکید مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت کشور مشکل در پهنای باند بین‌الملل نداریم و رشد پهنای باند بین‌الملل چشمگیر بود و لازم است سیستم انتقال نیز پایاپای با آن افزایش ظرفیت داشته باشد تا با پرشدن سیستم های انتقال مواجه نشویم.

همچنین در بحث میزبانی داخلی قرار است حجم ترافیک زیادی را با محتوای کسب و کار داخلی، رونق اقتصادی و آنچه که موافق با سیاستهای داخل کشورمان است فراهم آورده شود.

ظاهرا شرکت‌هایی چون آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین و داده گستر عصر نوین تاکنون در زمینه میزبانی داخلی با شرکت ارتباطات زیرساخت کشور همکاری کرده‌اند و این شرکت شرکت، الزامات زیرساختی مثل دسترسی به پهنای باند، برق، فضا و… را برای این شرکتها فراهم می کند.

به گزارش ایسنا، مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت درباره امنیت اینترنت در ایران معتقد است که امنیت در اینترنت از منظرهای مختلف قابل بررسی است اما به جرات می توان گفت سرویس‌هایی که از سوی شبکه زیرساخت کشور ارائه می شوند؛ امن هستند.