جعبه سیاه جت جنگنده سقوط کرده پیدانشد/جستجو از شنبه ادامه می یابد.

فرمانده تیپ ۴۰ متحرک هجومی ارتش گفت: تلاش‌ها برای یافتن جعبه سیاه جت جنگنده سقوط کرده در ارتفاعات سبلان با مساعد شدن شرایط جوی از شنبه آغاز خواهد شد.

به گزارش پارس آباد نیوز،محمود سلیمانیان در خصوص آخرین اخبار از وضعیت جت جنگنده سقوط کرده در ارتفاعات سبلان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: نشانه‌هایی از خلبان شهید به مانند لباس و درجه و دیگر نشان‌ها طی امروز پیدا شده و به همراه دیگر تجهیزات کوچک و قابل انتقال به پایین منتقل شده است.

به گفته وی تلاش‌ها برای یافتن جعبه سیاه جت جنگنده با مساعد شدن شرایط جوی از شنبه ادامه خواهد یافت.

فرمانده تیپ ۴۰ متحرک هجومی ارتش تصریح کرد: با تدابیر هوانیروز آذربایجان شرقی و فراهم شدن امکان پرواز بالگردها مابقی تجهیزات طی یکی دو روز آینده منتقل خواهند شد.

سلیمانیان ادامه داد: به دلیل برخورد جت جنگنده با کوه، به صورت کامل عملیات «اجکت» برای فرود خلبان با چتر نجات انجام نشده و پیکر شهید متلاشی گشته است.

وی با بیان اینکه شهادت سرهنگ رحمانی تأیید شده است، افزود: عملیات تفحص پیکر شهید از روز شنبه ادامه خواهد یافت.

بنابراین گزارش، روز چهارشنبه مورخه ۴ دیماه سال جاری یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش در حین انجام مأموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.

در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و اعزام تیم‌های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان‌های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام ظهر امروز، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

شایان ذکر است این خلبان شجاع در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظر خلبانان خبره ارتش طی کرد.

وی پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف ۵ در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ ۲۹، خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

سرهنگ خلبان شهید محمد رضا رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که باروحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در مأموریت‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

از این شهید عزیز یک فرزند ذکور به یادگار مانده است.

انتهای پیام./