فرماندار شهرستان پارس آباد:

جایگاه سوخت گیری هواپیما در فرودگاه پارس آباد راه اندازی می شود

فرماندار پارس آبادمغان از راه اندازی جایگاه سوخت گیری هواپیما در فرودگاه این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پارس آباد نیوز،علی علایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این راستا با تلاش و پیگیری استاندار اردبیل قراردادی مابین استانداری و وزارت نفت منعقد و ۸۰میلیارد اعتبار برای این طرح مهم در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با دایر شدن این جایگاه، مشکل سوخت گیری انواع هواپیما در این فرودگاه حل و مقدمات ایجاد پرواز هواپیماهای فوکر و باری در مسیر پارس آباد به تهران و سایر مناطق کشور فراهم می شود.

علایی با بیان اینکه فرودگاه پارس آباد در سال های اخیر با اجرای طرح های توسعه ای، به امکانات و تجهیزات پیشرفته ای مجهز شده است، ادامه داد: با فعالیت جایگاه سوخت گیری، فرودگاه پارس آباد می تواند در شرایط نامساعد جوی به عنوان جایگزین فرودگاه اردبیل نقش آفرینی و مشکل لغو پروازهای اردبیل را حل کند.

فرماندار پارس آباد افزود: هم اینک پرواز از فرودگاه این شهرستان در روزهای شنبه و سه شنبه در مسیر تهران با استفاده از هواپیمای جدید ATR-72 شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می شود.

وی استقبال مردم منطقه از پروازهای خط هوایی تهران – پارس آباد و برعکس را خوب توصیف کرد و گفت: این فرودگاه نقش به سزایی در توسعه و پیشرفت همه جانبه این شهرستان و مناطق همجوار دارد.

فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال ۱۳۵۲ تاسیس و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور شد.

انتهای پیام/.