شهردار پارس آباد خبر داد ؛

آئین تجلیل از آتش‌نشانان شهرستان پارس آباد

همزمان با روز آتش نشانی و خدمات ایمنی آتش‌نشانان شهرداری پارس آباد  تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار پارس آباد نیوز؛ ظهر پنج شنبه از آتش نشانان شهرداری پارس آباد همزمان با هفتم مهر ماه روز آتش نشانی وخدمات ایمنی با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پارس آباد وهیت همراه، شهردار واعضای شورای  پارس آباد در آتش نشانی این شهرستان برگزار شد.

شاپور کریمی شهردار پارس آباد ضمن تبریک روز آتش نشانی با اشاره به فداکاری های آتش‌نشانان کفت: آتش نشانان با نجات هموطنان، آرامش و امنیت را به جامعه هدیه می دهند و این کار بسیار مهم و ارزشمند است چراکه افرادی که مثلا در آتش گرفتار می شوند، نجات جان خود را مدیون فداکاری آتش نشانان هستند.

کریمی با بیان اینکه تاریخ پرحماسه این مرزو بوم به خاطر دارد که در روز هفتم مهرماه سال ۱۳۵۹ هنگامی که پالایشگاه آبادان توسط بمب‌افکن‌های بعثی به آتش کشیده شد، این آتش‌نشانان دلاور بودند که شجاعانه دل به دریای آتش زدند و حین عملیات اطفای حریق، با بمباران مجدد هواپیماهای دشمن به خاک و خون کشیده شدند تا با شهادت آن یاران سفرکرده، این روز در تقویم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران به نام این قشر خدوم و ایثارگر نامگذاری گردد.

علی پیر جاهد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پارس آباد در این مراسم کفت:سرعت در تمامی خدمات آتش نشانی حرف اول را می زند و در کنار فراهم بودن بستر و شرایط برای سرعت در عمل، مسئله آمادگی بسیار اهمیت دارد، کار آتش نشانی به تخصص های مهندسی برای مدیریت حادثه و آمادگی جسمی بسیار وابسته است و باید همواره آمادگی جسمانی کامل در افراد مهیا باشد.

وی تصریح کرد: آتش نشانان در کنار ارائه خدمت، باید با آمادگی علمی و جسمی سلامت خود را در عملیات ها مراقبت کنند و در این راستا، ورزش حرف اول را می زند چراکه به آمادگی جسمانی کمک شایانی می کند.

بهروز عبداللهی رئیس شورای اسلامی پارس آباد یادآور شد: آتش‌نشانان را می‌توان مجاهدانی نامید که هر لحظه منتظرند در صورت رخ دادن اتفاقی به کمک مردم بشتابند و با ایثار و شجاعت مردم حادثه دیده را از دل بحران‌ها و حوادث نجات دهند. و همواره به صورت بسیج در راستای حفظ وسلامت جامعه آماده خدمات دهی هستند.

در پایان مراسم از زحمات و خدمات ایثارگرانه و شجاعت‌مندانه آتش‌نشانان پارس آباد تجلیل شد.

خبرنگار پارس آباد نیوز: افشین خاک نژاد/ انتهای پیام